Jdi na obsah Jdi na menu
 


ZPRÁVA O ČINNOSTI MLADÝCH HASIČŮ 2015

26. 11. 2015

ZPRÁVA O ČINNOSTI MLADÝCH HASIČŮ

K dnešnímu dni má náš sbor 25 členů mladých hasičů. Se svými trenéry, kteří jsou svým družstvům věrní již 8 let, se pravidelně scházejí od jara do podzimu každý týden. A protože věkové rozmezí dětí je velmi členité, učí se navzájem pomáhat jeden druhému. Pravidelným tréninkem i ostatními činnostmi se snaží o zdravý životní styl svých svěřenců, ukazují jim hodnoty, které jsou v životě důležité.

Jen v letošním roce se společně sešli na více než 13 akcích a několika soutěžích.

Vše začalo sáňkiádou, kterou připravili starší hasiči. Nebyla nouze o soutěže, hry a radovánky na sněhu. Již tradičně byla hojná účast a u výborného svařáku a klobásek z udírny se debatovalo téměř o všem. Při této akci se mi vždycky vybaví scéna z komedie Zd. Trošky Slunce, seno,…, jak všichni obyvatelé Hoštic utíkají na kopec, kde jakože hoří. Podobně to vypadá v Doubravách v den sáňkiády, všichni pospíchají na kopec Šišák.

Následoval fašankový průvod v maskách, kterým hasiči rozdávali radost všem spoluobčanům. Dětské kostýmy byly obzvláště vydařené.

V měsíci březnu začala jarní příprava. Počasí nám samozřejmě nepřálo, takže nácvik probíhal v hasičárně a později na parkovišti u hřiště. Před okrskovou soutěží jsme se dostali na hřiště asi dvakrát. Musím podotknout, že staršímu družstvu to příliš nevadilo, jsou to už ostřílení mazáci. Ale v mladším družstvu jsme měli hned 4 nováčky.

Snaha, píle a zábava vyvrcholila 9.5.2015 v Hřivínově Újezdě. Získali jsme 2. a 4.místo. Nezkušenost mladších trošku zapracovala. A znovu se nám potvrdilo, že pokud děti všechno neodzkoušejí, jsou překvapené. Třeba výstřelem na startu, který našeho nejmladšího vyděsil tak,že se rozběhl na opačnou stranu.

Odměnou za jarní přípravu je mladým hasičům nocování na myslivecké chatě s pestrým programem, opékáním špekáčků, spaním pod širákem a hledáním pokladu. Letos jsme měli i adrenalinový zážitek v podobě jízdy na čtyřkolkách. Poděkování patří všem, kteří s touto akcí pomohli.

V letošním roce jsme se zapojili i do charity. Vyzvali jsme spoluobčany ke sběru víček pro postiženou holčičku Adélku. Podařilo se nám nasbírat 200 kg, které jsme předali na fotbalovém turnaji 20.6.2015. Byli jsme nejen hráči fotbalového družstva, ale i součástí organizátorů. Jen pro zajímavost, z vybraných peněz se mohl pořídit speciální vozíček a Adélka s bráškou a maminkou se podívala k moři, kde si užívala terapii s delfíny. I nadále můžeme pomáhat. Jakákoliv drobná částka pomůže zkvalitnit život tak krásné a usměvavé holčičky.

V den, kdy Doubravy žijí přehlídkou dechových hudeb, se na Provodově koná  Memoriál Aloise Vítka. Zúčastnili jsme se s 1 družstvem a vybojovali 3.místo.

Pravidelně ukončujeme sezónu výletem pro dětí. Tentokrát jsme vyrazili vlakem do nedalekých Vizovic, kde jsme navštívili zbrojnici, hasičské muzeum, zámeckou čokoládovnu. Vystoupali jsme i na rozhlednu Doubrava, která nás samozřejmě přitahovala svým jménem. Od místních  hasičů jsme se dozvěděli mnoho zajímavostí, prohlédli jsme si zásahové vozidlo, vyzkoušeli oblečení, helmy i dýchací přístroje. Propojení složek záchranného integrovaného systému jsme měli možnost ocenit v praxi. Na křižovatce u zámku osobní auto srazilo motorkáře a my jsme viděli hemžení jako v mraveništi. Každý znal přesně svou úlohu.

A to zdaleka nejsou všechny aktivity, které pro mladé hasiče připravujeme. Děti chodí na tréninky i na akce moc rády. Jsou skvělý tým a věříme, že i tyto zkušenosti  jim v životě pomůžou vybrat si správnou cestu.

Moc si vážíme toho, že dokáží odpoutat od počítače svou pozornost a dojdou se zapojit do aktivit, které jsou prospěšné nejen jim.

A i proto si myslíme, že dotace, které jsou v letošním roce vypsané, by byly velkou odměnou v našem snažení. Největším přáním dětí je nová mašina a my bychom jim chtěli dopřát alespoň nějakou repasovanou, aby obstáli ve vyšších soutěžích.

Závěrem děkujeme za podporu obecnímu úřadu, který nám nikdy neřekne ne!, když potřebujeme cokoliv pro děti.

Vážíme si i spolupráce s mladými hasiči, kteří svůj mandát vzali vážně a pevně věřím, že i za správný konec.

Poděkování patří samozřejmě i rodičům, bez jejichž podpory bychom neměli s kým trénovat.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V Doubravách 21.11.2015

Zpracovala: Mgr. Barbora Navrátilová

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář