Jdi na obsah Jdi na menu
 


ZPRÁVA O ČINNOSTI MLÁDEŽE ZA ROK 2016

7. 4. 2017

ZPRÁVA O ČINNOSTI MLÁDEŽE ZA ROK 2016

Dnešní rok byl pro mladé hasiče plný změn a začátků.

V dubnu, když jsme začali s tréninky, přišlo na hřiště 23 dětí ve věku 4-16 let. Říkáte si, co s tím? Řešení se nabídlo hned po prvním tréninku. Utvořila se 3 zcela nová družstva – mladší žáci, ve kterých jsme ponechali 2 siláky na koš a „B“ , šikovnou hasičku u rozdělovače, starší žáci, kde třetinu družstva tvoří děti mladší 10 let, a dorostenci, kteří se po mnoha letech zase dali dohromady. Nutno podotknout, že jde o smíšené družstvo 4 mladých mužů a 3 slečen.

Téměř každý si musel přivyknout na novou pozici v týmu a naučit se ovládat nové „nářadí“.

Každou středu jsme se společně scházeli na hřišti od 17.00 do 20.00 hod. Tvrdě jsme makali, hráli hry, povídali  a upevňovali přátelství. Velmi nám pomohli rodiče při chystání základny, terčů, mašiny i překážek , motání hadic. Po tréninku se o úklid postaralo dorostenecké družstvo s trenéry.

První porovnání sil nastalo na okrskové soutěži v Kaňovicích 14. května. Za vydatného deště jsme největší boj sváděli s bahnem. „Sežraná“ teniska nebo leh na záda po uklouznutí na blátě jsou situace velmi komické pro okolí nikoli pro samotné aktéry. Konečné 6. místo pro mladší, 2. místo pro starší a 1. místo pro dorost.

V pátek 10.6. jsme si naplánovali nocování na myslivecké chatě. Přizvali jsme si kamarády z Doubravjánku. Přesun v 16 hod. byl podpořen opět vydatným deštěm. Dobrou náladu a očekávané dobrodružství nám to však nezkazilo.

Hry a soutěže v lese, velká odměna , táborák, fotbálek i několika hodinové loupání křepelčích vajec k snídani bylo super a určitě je na co vzpomínat.

Po snídani a rychlém úklidu jsme vyrazili na sobotní závody na Provodov – o pohár starosty obce. Je na místě poděkovat kamarádům z SDH Provodov za vypůjčení mašiny, neboť ta naše nás pořádně potrápila.

Dorostenci startovali v mužské kategorii, tentokráte v ženské přesile.

V sobotu 13.8. se dorostenecké družstvo vydalo na noční soutěž do Částkova. Opět závodilo za muže. Nebýt rozpojené hadice u rozdělovače, s časem by obsadilo 5 místo. Určitě to byla dobrá zkušenost.

Při 120. výročí SDH Doubravy se všechna družstva zapojila do útoků, které pobavily místní i hosty.

O měsíc později, v sobotu 17.9., jsme vyvezli všechna 3  družstva do vzdálenějšího Ubla. Tentokrát jsme se do lijáku vyzbrojili nepromokavými bundami, gumáky, teplým čajem, buchtami,…

Na startovní listině bylo zapsáno více než 30 družstev žáků. Zajásali jsme, když jsme si vylosovali „1“. Radost však netrvala dlouho. Problémy s časomírou nás uvěznily na startu 30 minut. Nebylo jednoduché udržet pozornost i poslušnost dětí. Ale ve veliké konkurenci jsme získali 2x 11. místo.

Dorostenci doplněni trenéry vybojovali v mužské kategorii 8.místo.

První říjnový víkend jsme vyrazili s dorostenci na cyklovýlet na Jižní Moravu. Z našeho místa ubytování v Hlohovci jsme se vydali za poznáním zdejší krajiny. Navštívili jsme Lednici. Minaret, Janův hrad, Břeclav, hraniční přechod Poštornou i Valtice, vydali jsme si i po stopách českých filmařů seriálu Vinaři nebo Bobule.

Ochutnali jsme slaďoučké hrozny, výborný burčák (samozřejmě jen trenéři), zmrlinu i jiné dobroty. Prověřili jsme šikovnost chlapů coby opravářů pichlých duší, krotili jsme věčně hladové žaludky. Cestou kaštanou alejí jsme neodolali nádherně lesklým plodům, a tak někteří pod jejich tíhou v batohu jeli zpět pouze po zadním kole.

Déšť opět prověřil naši odolnost. Některým jelo kolo pouze z kopečka a po rovince, jiní místo orientačního smyslu využili orientační nesmysl,..… Z úžasného výletu jsme se vrátili unaveni ujetými 100 km a obohaceni zážitky.

Díky dotacím se nám podařilo zakoupit savice, proudnice a za přispění sponzorů nové dresy pro starší žáky a dorost, přilby pro nejmenší.

Obec je již tradičně našim hlavním sponzorem a podporovatelem. Dostali jsme novou překážku na trénování – okno.

Hasiči také rozšířili spolupráci s dětským folklórním souborem Doubravjánek –hodový průvod, Živý betlém, nocování na myslivecké chatě.

I v letošním roce pokračujeme v charitativní činnosti. Pokračuje sběr plastových víček, tentokráte pro Nikolku ze Zlína. Za vydatné pomoci žáků ZŠ Velký Ořechov a spoluobčanů Doubrav se nám podařilo předat 8 velkých pytlů a další jsou připraveny k předání.

Pokračujeme v podporování Adélky. Muži a dorostenci se zúčastnili zase  turnaje v malé kopané. Z pokladny přišpělo SDH částkou 2.000 Kč a ještě se mezi hráči vybralo dalších 1.500 Kč.

Činnost žen je stejně pestrá jako u dětí. Družstvo nastoupilo na soutěžích v Kaňovicích, Provodově, Uble i na přehlídce v Doubravách.

Poděkování za celoroční přípravu mládeže patří trenérům – Vlastimil Křižka, Libor Vítek, Petra Juráková a Barbora Navrátilová.

Všem, kteří nám pomáhají udržovat tradice a kamarádství, patří velký dík.

 

V Doubravách dne 19.11.2016 zpracovala Barbora Navrátilová.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář