Co se dělo v říjnu?

31. 10. 2016

Dobrý den, milí hasiči, hasičky a přátelé,

jak jistě víte, minulý měsíc byl plný různých akcí a rád bych Vás o nich informoval.

První říjnový víkend strávili naši dorostenci na výletě v Mikulově. Brali si s sebou i kola a najezdili mnoho kilometrů. Z výletu byli všichni nadšení, jak trenéři, tak i samotní dorostenci. Chtěl bych mnohokrát poděkovat vedoucím mládeže (trenérům) za to, jak se vzorně věnují naší hasičské mládeži.

Dne 7. října se konala 7. členská schůze, které se zúčastnilo 17 členů. Všem moc děkuji za účast. Program schůze byl následující: 1. bod - císařské hody. 2.bod - fotbalový turnaj pro Adélku. 3. bod - diskuze. 4. bod - závěr.

15. října se u nás v Doubravách konaly císařské hody. Z naší strany to byl pokus o obnovení tradice a věřím, že docela úspěšný. Ve 14:00 vyšel od hasičské zbrojnice průvod hasičů ve vycházkových stejnokrojích, folklorního souboru Doubravjánek v krojích a muzikantů z dechové hudby Fryštácká javořina. Prošli jsme celou obcí, zazpívali si a zatančili s místními občany. A nakonec jsme večer poseděli v hasičské zbrojnici s harmonikářem. Doufám, že se hody všem líbily a už nyní se těšíme na příští rok.

28.10. se pět našich členů zúčastnilo taktické přípravy v Kaňovicích. Cvičila se dálková doprava vody. Náš sbor se účastnil s požární stříkačkou PS 12 a natáhl vedení pěti hadic B. Věřím, že nám tato příprava dala spoustu cenných zkušeností, které snad nebudeme nikdy potřebovat na ostro :) .

29.10. jsme se účastnili charitativního turnaje v sálové kopané. Výtěžek z této akce putoval Adélce Petříkové. Náš sbor přispěl částkou

3 400,-. Bohužel jsme se herně moc nepředvedli a skončili na posledním místě, ale vůbec nám to nevadilo.Užili jsme si totiž spoustu zábavy a hlavně nás hřál u srdce pocit, že jsme pomohli dobré věci. Tímto bych chtěl zároveň i poděkovat všem, co se s námi tohoto turnaje zúčastnili.

Říjen byl opravdu nabitý a doufám, že jsme si ho všichni užili. Je před námi listopad a v tomto měsíci nás čeká Výroční valná hromada SDH Doubravy, která se uskuteční 19.11.2016 v sále hospody od 16:00 hod. Už se moc těším, až se tam všichni potkáme a společně zhodnotíme uplynulý rok.

Všem moc děkuji za Vaši práci a čas, který věnujete SDH. Věřte mi, moc si toho vážím a přeji Vám krásný zbytek vašeho dne.

S pozdravem Marek Miškářík starosta SDH Doubravy.